Basnicky.sk

Dark Elf  Zobraziť/skryť lištu autora

Nemám právo milovať

Nemám právo milovať

Prečo vždy, keď vo svojom srdci cítim, že Ťa mám rád,
moje srdce už nedokáže sa radovať,
ale iba smútok dokáže prežívať?

Prečo vždy, keď chcem, aby bol krásny deň,
tak ako tieň sa zjavím na miestach,
kde už všetko spí, a tam pochopím,
že moje srdce trpí,
a trápi aj to Tvoje?

Vždy, keď je niečo krásne,
zrazu príde niečo škaredé,
vždy, keď mám chuť sa smiať,
moje srdce zrazu začne plakať?

Ráno sa budím s pocitom trápenia,
celý deň je pre mňa ako zo zlého sna,
v noci, keď zaspávam, z toho zlého sna
sa zobúdzam.

Prečo vždy, keď Ti chcem povedať,
mám Ťa rád, stane sa niečo,
niečo, čo ma vyženie do zimy,
do zlého dažďa, keď už je veľká tma,
a moje slzy začnú padať na zem?

Prečo vždy, keď idem po miestach,
kde sme boli spolu, moje srdce chce,
aby som bol s Tebou, ale moja
duša sa začne trápiť, a ja začnem chápať
asi to, že už nemám čo stratiť.

Prečo nemám právo milovať, a byť milovaný?

Veď Ti spôsobujem iba trápenie,
nič nedokážem pochopiť, a vtedy idem
na cintorín medzi zosnulých prosiť Boha,
aby mi dal silu prekonať to, ale moja duša
iba väčšmi trpí, a ja už nemám síl,
preto sa zdávam toho najkrajšieho, čo na tomto svete je,
a to je láska a pochopenie,
je to ten krásny pocit, kedy chce človek donekonečna žiť,
je to ten pocit, kedy nepozná trápenie,
je to ten pocit, ktorý všetko zlé zaženie,
je to ten pocit, ktorý... si ja nezaslúžim,
lebo iba ubližujem druhým!

Prepáč mi Lucia to, že som Ťa chcel milovať,
a iba som Ťa trápil,
prepáč mi to, že si fakt nezaslúžim,
aby ma mal niekto rád,
prepáč mi to, že chcem milovať,
ale nedokážem to, aby som Ti neubližoval...
Dátum vloženia 19. 2. 2007 14:32
Básnička je vložená v kategórii Smutné
Počet zobrazení básne 2085
Nahlásiť príspevok ako nevhodný obsah

Odoberať RSS kanál tohto autora RSS kanal

linky Uložit a zdieľať

Ulož si alebo zdieľaj tento príspevok v tvojej obľúbenej sociálnej sieti

Komentáre k básničke
  1. DarkOne

    kazdy ma pravo na lasku. zivot je o laske

    aj habera spieval ja uz nemam co stratit ale on mal lepsi text. toto tvoje je len taky vylev. je mi to luto, no je to tak. mal si to radsej poslat lucii.

    19. 2. 2007 16:47
  2. pidrik

    vylev , ale krasny...aj ked smutny. pekna basnicka

    19. 2. 2007 17:25