Basnicky.sk

digina  Zobraziť/skryť lištu autora

O com je bolest...

O com je bolest?
O nenavisti a zlobe?
A o com je laska?
Tak nadherna a krasna.
Kto to vie?
Kto je tak mudry?
Ruky si zovrie
a krici "udri"?
A mozno ani mravcek maly
neprejde kpcek ci nizke svahy.
Aj tak kraca.
V beznadeji.
Snazi sa najst omrvinku chleba,
a veri,ze pre nu,jedinu,zit treba.
Laska ho vedie dalej a dalej,
ide cez kopce svahy nestraca nadej.
A ked uz chyba len kusok maly,
skoncia sa vsetky jeho snahy.
Podlahol hladu,unave
odisiel s poctou,dufame.
A o tom je bolest,
o tom je laska.
Ze nedokazal prejst dlhu cestu?
Ze laska ho viedla dalej?
Ze nestracal nadej?
A mozno to o tom je.
Kto to vie?
Vie to ten co ruky nezovrie...
Dátum vloženia 12. 3. 2006 14:21
Básnička je vložená v kategórii Smutné
Počet zobrazení básne 1386
Nahlásiť príspevok ako nevhodný obsah

Odoberať RSS kanál tohto autora RSS kanal

linky Uložit a zdieľať

Ulož si alebo zdieľaj tento príspevok v tvojej obľúbenej sociálnej sieti

Komentáre k básničke
  1. Lusita

    super

    12. 3. 2006 22:46