Basnicky.sk

Jano1351  Zobraziť/skryť lištu autora

Hľadám kúsky svojho ja

Dám ti dušu,
tak chystaj na stôl,
no podávaj ju
zastudena.

Ostal som
len škrupinkou
z rozbitého vajca.

Tak po kúskoch
skladám sa
znova.
Dátum vloženia 26. 1. 2009 07:48
Básnička je vložená v kategórii Ostatné
Počet zobrazení básne 1221
Nahlásiť príspevok ako nevhodný obsah

Odoberať RSS kanál tohto autora RSS kanal

linky Uložit a zdieľať

Ulož si alebo zdieľaj tento príspevok v tvojej obľúbenej sociálnej sieti

Komentáre k básničke
  1. milson5

    v tejto basni pouzivas zbytocne vysvetlujuce tak a to 2x

    Ostal som
    len škrupinkou
    z rozbitého vajca

    tu je zase zbytocne slovko rozbitého aspon z mojho pohladu

    a este si pouzil inverziu skladám sa
    namiesto sa skladám

    asi tolko ...

    26. 1. 2009 07:58
  2. Jano1351 (napísal autor básne)

    beriem, keď sa na to teraz dívam to "tak" tam nemusalo byť, som vďačný za ohlas, aj kritika poteší.

    26. 1. 2009 08:04
  3. kristinaa

    ano suhlasím s Milanom.....
    skoda bolo versa z rozbitého ...lebo skrupinka uz definuje odlomený pocit
    , alebo pocit ubohosti ..voči niecomu..neviem čomu...aj ked si ochotný obetovat vlastne všetko ...
    ale vzdy sa vsetko nevydarí..v niektorých básnach mas pekne symboliky aj prirovnania..tak ok


    26. 1. 2009 12:29
  4. zafirus

    myslím si že Jano chcel povedať že je rozbitý poriadne preto to ešte viac zdôraznil svoj stav Takže ani s Milanom ani s tebou Kristína nesúhlasím

    26. 1. 2009 21:21
  5. Universal Traveler

    cim viac to chcel zdoraznit, tym to mal menej a vycibrenejsim slovom opisat, nech to citatel nema ako na tacke, ale ako dobre ukryty darcek

    26. 1. 2009 21:29
  6. Lorros

    páči sa mi to

    26. 1. 2009 21:43
  7. Jano1351 (napísal autor básne)

    UT....nejak som nemal chuť sa hrať so slovíčkami...zafirus to vystihol...ale teraz keď ma tá depka prešla by som sa mohol pokúsiť o niečo lepšie

    Lorros, tebe ako vždy vďaka

    26. 1. 2009 22:45